BERNA BAŞ

MODA PERAKENDECİLİĞİNİN GELECEĞİ
10 Yıl Sonrasında Başarılı Olmak Neyi Gerektiriyor?

Boston Consulting Group (BCG); strateji ve yönetim danışmanlığında öncü, sektörünün en prestijli oyuncularından biri olarak 50’den fazla ülkede 100’e yakın ofisi ve 25 bin çalışanı ile faaliyet göstermektedir. İş dünyası liderlerinin ajandalarındaki en sıcak konularda partneri olan BCG, geleceği şekillendiren şirketlerin potansiyellerine ulaşmasını sağlamaktadır. 2010 yılından bu yana İstanbul’da da faaliyet göstermekte olan şirket, perakende ve tüketici sektörleri başta olmak üzere, birçok alanda Türkiye’nin önde gelen şirketlerine stratejik iş ortağı olarak danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Sosyal ağlar, sürdürülebilirlik, metaverse ve benzeri gibi tüketicinin alışkanlıklarını ve beklentilerini yeniden şekillendirmesi öngörülen birçok trend, moda sektörü oyuncuları başta olmak üzere tüm perakendecilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Peki bu trendler tam olarak nasıl bir geleceğe işaret ediyor? Tüketicilerin alışveriş yolculuğundan marka tercihlerine nasıl bir düzlem hayal etmeliyiz? Ve bu yeni gelecekte başarılı olmak, tam anlamıyla ne demek?

Bu oturumda, BCG Yönetici Ortağı Aslı Kurbay ve Kıdemli Yönetici Berna Baş, moda perakendeciliğini şekillendiren trendlerin nasıl bir geleceğe işaret ettiğine ve bu gelecekte başarılı bir oyuncu olmak için neler yapılması gerektiğine odaklanıyor olacak.