fbpx

Sokak Yemeğinin Michelin Yıldızlı Şefi: Jay Fai

Günümüzün yemek trendlerinden biri sokak yemekleri. Fakat bu gelip geçici bir moda olmaktan çok, tüm dünyada kent hayatının bir parçası olan yemek kültürüne yeni bir yaklaşım. Artık sokak tezgahları bir ülkenin yemek kültürünün anlaşılacağı en iyi yer olarak kabul ediliyor. Öyle ki, yemek dünyasının en önemli rehberlerinden Michelin’de de 2016’dan beri sokak yemeği için özel bir bölüm bulunuyor.  

Dünyada gelişmekte olan sokak yemeği kültürünün en önemli sembollerinden biri, 2018’de Michelin yıldızına layık görülen Tayland’lı Jay Fai. Kayak gözlükleri, beresi ve kırmızı rujuyla tüm gün tava başında olan Jay Fai Bangkok’taki efsane restoranındaki yemekleri tek başına pişiriyor. Önündeki kuyruk hiç bitmeyen restoranda yemek yiyebilmek, ünlü yengeçli omletini denemek için günler öncesinden rezervasyon yapmak ve saatlerce sıra beklemek gerekiyor.  

Tüm dünya şeflerinin ilham kaynağı, 1980’den beri neredeyse bir gün bile ateş başından ayrılmamış Jay Fai Perakende Günleri’ne katılmak için İstanbul’a gelecek.  

İki Michelin yıldızlı, Sommelier Şef Thon ve Ebru Erke ile birlikte 4-5 Aralık’ta Perakende Günleri’nde gerçekleştireceği oturumda restoranının, mütevazi bir sokak tezgahından nasıl dünyaca ünlü bir lezzet noktasına dönüştüğünü dinleyeceğiz. Herkesin ilham alacağı, bol Michelin yıldızlı bir oturum.   

Perakende Günleri Bir Soysal Organizasyonudur

SOYSAL

Adres: Noramin İş Merkezi, Maslak Mahallesi, Büyükdere Cad. No:237 Kat:1 No:114 Sarıyer 34398 İstanbul 

Telefon: 0(212) 212 99 70 

Fax: 0(212) 212 38 36 

E-posta: info@soysal.com.tr 

PG'yi Takip Edin:

© 2019 SOYSAL